Інноваційна система ABB вперше реалізована в Україні в найбільшому портовому терміналі ТІС

Найбільший портовий оператор України знижує енергетичні витрати завдяки рішенню АББ System pro E power

На схід від Одеси група терміналів ТІС володіє та керує найбільшим та найглибшим в Україні суховантажним портом. Термінали компанії слугують брамою для міжнародних ринків виробництва і споживання зерна, добрив, вугілля, руди, товарів народного споживання тощо.

Понад 700 суден щорічно заходять в цей порт і транспортують близько 26 млн. тонн зерна, добрив, вугілля і руди в тисячі портів по всьому світу. Портові термінали встановили рекорди за швидкістю обробки вантажів, частково завдяки постійним інвестиціям в технології для розширення можливостей та пропускної здатності.

Для такого об’єкту критично важливо ефективно управляти енергоживленням.

Компанія TIС використовує мережне живлення для свого енергозабезпечення, з використанням конденсаторів для зменшення навантаження на силовий трансформатор. Це допомагає обмежити піки попиту і споживання реактивної потужності, які зазвичай є причиною штрафних санкцій від енергетичних компаній.

Тому основним викликом при модернізації було забезпечення ефективного управління електроживленням об’єкту, що стало можливим завдяки інтеграції комплексного рішення від АББ.

Технічна підтримка від ABB

Юрій Дем’яненко, головний спеціаліст відділу продуктового маркетингу обладнання для електрифікації компанії AББ в Україні, зазначив: «Вперше рішення на базі System pro E power було реалізовано в Україні саме на цьому об’єкті. Проект компанії ТІС був великим та потребував повного спектру технологій від АББ для енергоживлення портової інфраструктури, щоб забезпечити максимальну надійність».

«У квітні 2016, тобто всього за два місяці після отримання компанією AББ проекту від ТІС, нове рішення було імплементовано та повністю готове до експлуатації. Інженери компанії АББ тісно співпрацювали з українською командою та місцевим виробником щитового обладнання ТОВ «Інжинірингова компанія «БІС».

Співпраця була налагоджена протягом всього періоду реалізації проекту для забезпечення технічної підтримки та консультацій при проектуванні і введенні в експлуатацію на кожному етапі».

System Pro E power: просте та гнучке рішення

Основою рішення компанії АББ є System Pro E power, що являє собою інноваційну систему головних розподільчих щитів з номінальним струмом до 6.300 А та струмом короткого замикання до 120 кА. Ця проста і гнучка система задовольняє всі потреби електроустановки згідно з останніми міжнародними стандартами та повністю гармонізована з усім низьковольтним обладнанням АББ.

Розподільча установка обладнана «інтелектуальними» вимикачами SACE Emax 2 з можливістю повної інтеграції автоматизованих систем та конденсаторних установок, завдяки чому енергетична інфраструктура групи компаній ТІС здатна вирішувати проблеми якості електроенергії, які можуть виникати під час управління електроживленням такого рівня.

Ініціатива оснастити установку компенсації реактивної потужності компактним низьковольтним конденсатором типу CLMD03 від АББ приносить свої переваги. Контролери реактивної потужності RVC відіграють основну роль в контролі коефіцієнту потужності та моніторингу системи якості енергоживлення.

З урегулюванням коефіцієнту потужності, незбалансованості напруги, раптової генерації стрибків струму та гармонічних коливань, фінансові витрати зменшуються, а надійність електрообладнання підвищується. Використовуючи програмне забезпечення, розроблене АББ, місцевий виробник щитового обладнання «Інжинірингова компанія «БІС» створив повністю інтегровану розподільчу установку, що підходить до компактної розподільчої підстанції.

Переваги для Замовника

Ольга Скарлат, заступник технічного директора ТОВ «Інжинірингова компанія «Б І С» зауважила: «Ми отримали комплексне рішення від єдиного постачальника АББ, яке повністю відповідає критеріям оптимальності Ціна-Якість-Гарантія-Сервіс. Причому, гнучкість системи System Pro E power дозволила встановити і поєднати різні пристрої і обладнання в одному компактному розподільчому пристрої. Крім того, при вирішенні питань, пов’язаних із компенсацією реактивної потужності, рішення AББ дозволило зменшити реактивну потужність цього об’єкта на 15%. Потенціал зниження витрат на реактивну потужність перед електропостачальною компанією стає ще суттєвішим».

Основні технології, застосовані в проекті TІС:

  • Головний розподільчий щит: System pro E power.
  • Автоматичий повітряний вимикач: SACE Emax 2.
  • Автоматичні вимикачі в литому корпусі: Tmax XT.
  • Вимикач навантаження: OT1000E03P.
  • Захисні апарати: вимикачі навантаження з плавкими запобіжниками ZLBM, InLine 2.
  • Конденсатори: CLMD03.
  • Контролер реактивної потужності: RVC.
  • Аналізатор параметрів мережі: M2M.
  • Трансформатори струму: CT12.
System Pro E power